Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

mariluk

wpisy na blogu

prośba o obejrzenie Opałka

Blog:  mariluk
Data dodania: 2013-02-26
wyślij wiadomość

Witam Was Kochani,

Piszę dziś z prośbą do wszystkich Opałkowiczów. Chcielibyśmy z mężem obejrzeć Opałka u kogoś kto ma ten nasz wymarzony domek podniesiony o min 1 pustak czyli 25cm. Dzięki jednej życzliwej osobie ( ;)) mieliśmy możliwość obejrzenia Oapłka bez podniesienia pustaka i mamy duże wątpliwości jeśli chodzi o łazienkę na górze. Cała reszta jest piękna ale ten skos w łazience........daje nam dużo do myślenia. Bardzo Was proszę o możliwośc obejrzenia Opałka - dostosujemy się co do godzin ewentualnych odwiedzin. Dobrze by było gdyby było to woj. mazowieckie albo jakieś graniczące z nim. Poprostu ciężko będzie nam jechać np do Krakowa.  Wszystkich chętnych do pomocy bardzo proszę o informację na forum lub na mailu marlenkaw@wp.pl

Z góry dziękuję.

odkurzacz centralny

Blog:  mariluk
Data dodania: 2013-02-23
wyślij wiadomość

Widzę że temat pompy poruszył wiele osób:) dzięki za wszystkie cenne uwagi. A może wypowiecie się na temat centralnego odkurzacza, czy faktycznie to jest taka fajna sprawa czy raczej działa tu marketing i moda. Zastanawiam się jak chować taką rurę, chyba to uciążliwe? jak duży koszt się ponosi za takie "cudeńko"?

4Komentarze
Data dodania: 2013-02-23 23:11:33
Powiem tak : moja babcia....nie miała centr. odk., moi rodzice już mają, ja też będę miała centr. odkurzacz. Mam psa , duże bydle... długie kłaki....lecą jak liście z drzew na jesień, worek w odkurzaczu wystarcza na 5- 7 odkurzań. W zasadzie na tydzień. Pojemnik w odkurzaczu centr. wystarczy mi pewnie na 2-3 m-ce. To dla mnie plus. Poza tym nie wyobrażam sobie ciągać za sobą odkurzacz z parteru na piętro i odwrotnie. Zwykły odkurzacz też gdzieś trzeba schować. Rurę wiesza się na haku, w szafie, w kotłowni w garażu , gdzie wygodniej. Odkurzacz centralny hałasuje tylko tam gdzie jest zamontowana jednostka centralna, najczęściej w kotłowni , garażu , pomieszczeniu gospodarczym. W zasadzie przy odkurzaniu w pokojach słychać tylko szum zasysanego powietrza a nie pracujący silnik. Odkurzacz centralny wyrzuca zużyte powietrze na zewnątrz domu ! Ja mam gniazda ssące w każdym pokoju. Nie będę potrzebowała długiego węża ale można zrobić mniej gniazd i wtedy dłuższy wąż ogarnie więcej pomieszczeń, ale długi wąż jest trochę niewygodny. Fajne są też szufelki np. do kuchni i do wiatrołapu. Ja szczerze polecam.
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-24 15:00:04
Moja znajoma miała i firma która jej go montowała strasznie ja nastraszyła i prawie nic nie pozwalala nim wciagac :) kazdy wiekszy smiec trzeba bylo podnosic rekami a odkurzacz mial tylko chyba kurz zbierac :P z powodu tego ze miala dlugie wlosy i jej wypadaly (normalne ilosci ;)) to wkoncu odkurzacz sie zapchal i nic nie mozna z nim bylo zrobic i musiala kupic zwykly..no ale moze ona trafila na niekompetentna firme, chociaz nie sadze..
odpowiedz
Data dodania: 2013-03-06 12:36:11
Przykre doświadczenie spotkało Waszą znajomą ....mówią jeszcze że szczury wchodzą do domu....i cyganie porywają dzieci przez te rurki wychodzące na zewnątrz ....jak Bozie kocham...
odpowiedz
Odpowiedź do kiedysportulanki
kahna  
Data dodania: 2013-02-24 19:35:33
przepraszam ze nie odpowiedziałam nt pompy wcześniej, ale niestety nie jestem w stanie powiedziec ile dokłądnie Nas wyszła pompa - musze poszperac w fakturach - bo hydraulik u Nas robił wszystko kompleksowo, od przyłacza do domu poprzez hydraulikę, aż po częściowy biały montaż wc. rozprowadzał nam rowniez system pod odkurzacz centralny - co prawda jeszcze go nie mamy, ale gniazda do rury, wyprowadzenia i szufelki (w wiatrołapie, kuchni i kominku) już zrobiliśmy. co do rury - to widziałam na jakimiś filmiku że jest mozliwość chowania rury tak jak kabel w odkurzaczu, takie zwijanie w scianę, ale to pewnie dodatkowy koszt i zbędny bajer, no chyba że ktoś tak chce. pozdrawiam ps. postaram sie przejrzec faktury i zliczyć koszt pompy
odpowiedz

wybór systemu ogrzewania

Blog:  mariluk
Data dodania: 2013-02-22
wyślij wiadomość

Witam ze śnieznego Płocka::

Dostaliśmy wczoraj wycenę na pompę ciepła....no i doznaliśmy szoku. Cena wszystkiego opiewała na kwote ponad 70 tys zł. Niby drogo ale ma się zwrócić. Tylko ja nie widziałam gdzie oni tą oszędnośc widzą? bo w porónaniach rzeczywiście wychodzi taniej niż olej opałowy czy gaz ale od ekogroszka nawet drożej. Jeden Opałkowicz wyliczył zużucie ekogroszku na 3,5 t czyli gdzieś 3200zł.Wg ich wyliczeń pompa w stosunku do ekogroszku jest droższa, więc gdzie jest sens ponoszenia większych kosztów i instalowania pompy???

15Komentarze
Data dodania: 2013-02-22 12:13:10
Moi znajomi zainwestowali w pompę (ponad 70tys.) i twierdzą, ze za nim się zwróci to wiele lat upłynie. Śmieją się,że prędzej dom zmienią;)Osobiscie nie wiem jak to jest, ale co niektórzy sobie chwalą:)Koszt niestety często zniechęca.
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-22 12:29:22
W tej cenie pompa ciepła to wydatek zupełnie nieopłacalny. Podejrzewam, że z powodzeniem moglibyście znaleźć firmy które wykonają pełną instalację z odwiertami w cenie 20k-30k. Tylko, że nawet wtedy warto usiąść z kalkulatorem i policzyć jaki jest czas zwrotu takiej inwestycji (trzeba wziąć pod uwagę serwis, opłaty za prąd (mimo wszystko pompa trochę go zjada) itd) i czy faktycznie warto się w to bawić. Mi wyszło, że się nie opłaca ale może kiedyś ceny znormalnieją i dlatego na taką ewentualność mam dodatkowy przepust pod ławami.
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-22 12:43:21
pamiętajmy że pompa ciepła to również stały wydatek na wentylatory które pracują 24xh serwis a żadne urządzenie nie działa bezawaryjnie nawet jak coś walnie po 10latach to sie może okazać ze cześć niema ewentualnie są tak drogie ze ho ho
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-22 13:00:03
A może pompa ciepła powietrze-woda, bez odwiertów. My rozważamy takie rozwiązanie. Wiele osób je sobie chwali. Co do serwisu, to każdy piec, jaki by nie był, trzeba serwisować. Pozdrawiam.
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-22 13:23:37
70k to cena wraz z górnym źródłem, za 20-30k można kupić pompę i zrobić odwierty, ale wykonanie podłogówki i tak do tego dochodzi. Tak czy siak liczenie na to, iż kiedyś to się zwróci nie ma sensu. Za tą cenę kupujesz sobie po prostu komfort obsługi oraz czystośc w domu. I tyle. Dla niektórych to wystarczajace powody, jak ktoś szuka tylko oszczędności to raczej nie ten kierunek.
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-22 13:34:44
My zrezygnowaliśmy z pompy, po przeliczeniu kosztów, takie ogrzewanie nam sugerowano. Mamy piec na pellet i dobrze ocieplony dom, koszty ok 3 tys na rok, w domu ciepło, jest ok. Pomyślałaby teraz o pompie na powietrze do ogrzewania wody latem, zamiast prądu.
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-22 13:59:14
W takim razie ja także sobie pozwolę na komentarz ze względu na druzgocące komentarze przedmówców. Jak napisał piorunowo zależy komu na czym zależy czy na oszczędności czy na komforcie i obsłudze..:) Po pierwsze podaliście cenę nie mówiąc nic o parametrach bo pompa może kosztować i 15 tys i 90 tys tak jak samochód . Wszystko zależy co się chce , nie jestem w stanie Wam wyliczyć mocy pompy ale patrząc na budynek to gdzieś 8-10 kW a więc za markową pompę powinniście zapłacić ok 30 tys zł za polską ok 15-17 tys. według niektórych wcale nie ustępuje tym pierwszym teraz odwierty lub wymiennik poziomy , cen odwiertów nie znam za to wymiennik poziomy do takiej pompy to ok. 10-12 tys i tyle to powinno Was kosztować co do kotłowni wyposażenie to ok 3 tys. reszta instalacji to nie zależnie czy to byłby piec na ekogroszek czy gaz niezbędna przy każdym ogrzewaniu..:) chociaż do pompy zalecane jest niskotemperaturowe a więc idealna podłogówka ... Najpierw musicie zadać sobie pytanie czego chcecie od ogrzewania ile możecie przeznaczyć na ogrzewanie. Ja z początku nie brałem pompy ciepła pod uwagę dopiero na finiszu zmieniłem zdanie..i wcale tego nie żałuję wybrałem według mnie komfort za rozsądną cenę ale to tylko moja subiektywna uwaga...:) którą nie należy się kierować ponieważ każdy dom jest inny każda sytuacja budującego także ..:) To link do mojej smoczycy http://www.tyberiuszmalopolska.mojabudowa.pl/?id=98234 Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-22 14:24:55
ja też kierowałem się komfortem obsługi i dlatego bardzo chciałem gaz - niestety nieosiągalny u nas. Wybrałem inne, trochę ryzykowne rozwiązanie ale poprzedziłem dość skrupulatnymi wyliczeniami. Dlatego też doradziłem skalkulowanie opłacalności inwestycji. Ale masz racje komfort użytkowania ma niebanalne znaczenie :)
odpowiedz
Odpowiedź do tyberiuszmalopolska
Data dodania: 2013-02-22 14:37:15
widziałem to u Was chyba jedyne na blogu...:) ludzie po prostu nie liczą kierują się stereotypami...jeśli coś jest na prąd to drogo i już...no ale każdy robi co komu pasi...:)
odpowiedz
Odpowiedź do kasia-marek
Data dodania: 2013-02-22 14:35:45
Bardzo ciekawy watek... Pozwole zostawic sobie tutaj slad po sobie by móc go podczytywac..
odpowiedz
madic27  
Data dodania: 2013-02-22 15:08:05
taka inwestycja szybko sie nie zwróci ale dziwi mnie jak ktos rozmyśla jakie źródło ogrzewania wybrac i zaczyna przeliczać kiedy to wszystko sie zwróci porównując cos do czegoś.ostatnio coraz wiecej czytam na temat pomp bo biorę taką opcje pod uwagę.pompa to wygoda i komfort a za to sie płaci.jak nie wybiorę pompy to bedzie gaz.kwota którą zakladam na wszsytko to 50 tyś-wiem za ta cene pompy ciepła wraz ze wszystkimi akcesoriami nie kupie-ale ostatnio sie dowiadywałem że BOŚ udziela niskooprocentowanego kredytu na taka inwestycję.inaczej pisząc-przykładowo:gaz 50 tyś,pompa 85 tyś-róznica=35 tyś.za gaz liczę ze zapłacę 4 tyś rocznie plus 1 tyś za prąd co daje 5 tyś a za prąd do pompy ok.2 tyś,czyli uśredniająć pompa zwróci sie za ok.10-15 lat.z tym że ja nie przeliczam -jesli mnie bedzie stac to kupie pompę nawet jeśli ma sie zwrócić dopiwro za 10 lat.pozdrawiam i życzę dobrych wyborów a najlepiej zrobić kilka wycen i negocjować....
odpowiedz
wieslaw-sz
Data dodania: 2013-02-22 18:43:18
Pompa ciepła to wspaniały sposób na ogrzewanie. Jestem w trakcie budowy domu i byłem nastawiony na to, że źródłem ciepła będzie pompa. Sprawdzałem wszystkie możliwe informacje za i przeciw. Bardzo wyhamowałem gdy będąc na targach trafiłem na firmę od pomp ciepła. Głowa nabita teoriami więc pytań dużo. Zapytałem o dolne źródło ciepła i małe zaskoczenie: 1. Stabilizacja źródła dolnego to okres około 2 do 3 lat. (Spadek temperatury o około 2 st Celciusza w stosunku do chwili uruchomienia. To bardzo dużo przyjmując, że na starcie ma 8 st. Z tego wynika, że sprawność całego układu musi nadrobić utratę 25% ciepła). Po tym czasie mamy rzeczywiste zużycie energii na ogrzanie domu. Najczęściej jest drożej niż w drugim roku ogrzewania. 2. Dolne źródło ciepła ulega degradacji i po około 30 latach należy wykonać je od nowa. SZOK!!! (żaden ze sprzedawców tego nie powie a jak już mówi, to że sprawa dotyczy innych systemów, nie tego który nam proponuje. Pompa ciepła jest konkurencyjna dla ogrzewania, którego źródłem jest prąd, olej opałowy, gaz płynny. Gaz ziemny generuje niższe koszty na ogrzewanie i jest bezobsługowy. Pozostałe na paliwo stałe są najtańsze w eksploatacji ale wymagają stałego dozoru (tracimy komfort). Jeżeli nie przeszkadza nam pilnowanie codzienne lub co kilka dni załadunku paliwa to najtaniej wychodzi węgiel i drewno (mogą wystąpić niewielkie różnice regionalne cen). Nie zgadzam się z twierdzeniem, że inwestycja w pompę ciepła szybko się zwróci. Przyjmując, że wydam 20 tys (DUŻO) na źródło ciepła, które wymienię co 10 lat to 60 tys wystarczy mi na 30 lat. Instalację pompy ciepła (najtańszą) zaproponowano mi za 60 tys. i gwarancja na jej użytkowanie 15 lat. Po tym czasie należy wymienić sprężarki i silniki. I tu zaczyna wychodzić wszystko drożej. I jeszcze jeden ważny aspekt brak prądu. Pompa ciepła nie chodzi chyba, ze mamy agregat o mocy 10 i więcej kW (2000 zł lub więcej + paliwo). Inne system też wymagają prądu ale wystarczy kilkaset Wat maksymalnie. (Akumulator + przetwornica napięcia 500 zł lub UPS 600 - 1000 zł) no i nie hałasuje jak agregat.
odpowiedz
aligole  
Data dodania: 2013-02-22 20:37:44
Zwróci się dopiero następnym pokoleniom, chociaż z pewnością jest to dobre rozwiązanie, dla tych których na to stać .
odpowiedz
masidom  
Data dodania: 2013-02-22 21:00:13
Z ceną ładnie pojechali ! Też się zastanawiam nad pompą ciepła i dokładnie sprawdzam temat u podstaw czyli użytkowników. Pompy powietrzne przy domku do 120 m2 to koszt z montażem około 20 tys biorąc pod uwagę, że wykona to firma (zysk ich to około 40-50 %), pompa z wymiennikiem poziomym wykonana przez specjalistę, z b. dobrych podzespołów z wykopaniem itp to koszt 12 tys. Odwiedziłem dwa domki zasilane PC powietrznymi i powiem że spodobał mi się temat (cieplutko i tanio). U jednego użytkownika koszt rocznego ogrzania domu dobrze ocieplonego to około 1200 zł (120 m2). Następny mieści się w kwocie 3200 zł za rok (opłata za cały zużyty prąd). Uważam więc że temat jest warty przemyślenia! Przy moich obliczeniach różnica w inwestycji to około 6 tys. Biorąc pod uwagę , że jeden komin mi odejdzie i zyskam miejsce np. na pralnie to jest ciekawa perspektywa.
odpowiedz
mariluk  
Data dodania: 2013-02-22 21:10:23
no właśnie u nas ten problem jeszcze ze nie możemy mieć ogrzewania z powietrza, ponieważ zimą prawie nie mamy słońca na działce ( zasłąniają lasy) wieć musi być źródło z ziemi. Gazu czy opału nie bierzemy pod uwagę bo poprostu na nasze wsi się nie da ( nie ma sensu) więc porównując 2 dostępne źrodła : pompę z ziemi i ekogroszek - koszta wychodzą takie same, ale inwestycja jest droższa. Owszem wygoda jest o wiele większa ale też nie mamy problemu z tym żeby pieca pilnować. A koszta pompy,....poprostu musielibyśmy o 1,5 roku plus minus dłużej budowac dom....zanim uzbieramy na to. Ciężka jest decyzja jak zwykle nie jedyna przed nami ale trzeba się w końcu jakoś określić. Dziękuję wszsytkim za cenne rady i oczywiście proszę o więcej:)
odpowiedz
Odpowiedź do masidom

waruki zabudowy cd

Blog:  mariluk
Data dodania: 2013-02-05
wyślij wiadomość

No i udało się . Dziś odebrałam warunki zabudowy ze zmianą długości elewacji z 14m do 16,5 oraz wysokości z 9m do 9,5:) Ponadto też otrzymaliśmy zgode na wejście w pas drogowy w celu przyłączenia wody.

Byliśmy też na działce z geodetą i ściana lasu jest dalej niż granica lasu co nam daje 100% pewność że Opałek się zmieści - ba nawet będę miała wymarzony wykusz. Jednym słowem jak narazie wszystko idzie po naszej myśli. Teraz pozostaje kupić projekt ( na który dzięki architektowi dostaniemy 10% upustu:)).

A Opłałek pozostaje w wersji standardowej. Wzięliśmy wszystkie za i przeciw i podjęliśmy decyzje że byłoby głupotą postawić taras i salon do strony sąsiadów gdzie tak naprawdę tylko z jednej strony ich będziemy mieli. I wybrać właśnie tę stronę??? O NIE. Teraz mieszkamy w bloku i w salonie ciągle żaluzje zasłonięte bo sąsiedzi nas widzą. Więc stawiamy na prywatnośc .Poza tym ja absolutnie stronię od upałów i nie chce wychodzić na taras w upalny dzien dopiero o 18.00. Mam nadzieję że to słuszna decyzja.

Pozdrawiamy

1Komentarze
Data dodania: 2013-02-05 22:04:34
My też w bloku mieszkamy i rozumiemy Was...prywatność to coś czego tam brakuje. Natomiast my taras od zachodu mamy. Szykuję się na letnie zachody słońca ;o)Pozdrowienia
odpowiedz
mariluk
ranga - mojabudowa.pl lider
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 319453
Komentarzy: 1572
Obserwują: 456
On-line: 9
Wpisów: 146 Galeria zdjęć: 526
Projekt OPAŁEK 2 N 2G
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Polska
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2017 wrzesień
2016 grudzień
2016 listopad
2016 październik
2016 wrzesień
2016 czerwiec
2016 maj
2016 kwiecień
2016 marzec
2016 luty
2016 styczeń
2015 grudzień
2015 listopad
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec
2015 maj
2015 kwiecień
2015 marzec
2015 luty
2015 styczeń
2014 grudzień
2014 listopad
2014 październik
2014 wrzesień
2014 sierpień
2014 lipiec
2014 czerwiec
2014 maj
2014 kwiecień
2014 marzec
2014 luty
2014 styczeń
2013 listopad
2013 czerwiec
2013 marzec
2013 luty
2013 styczeń

OBECNIE NA BLOGU
2 niezalogowanych użytkowników